Galinė šakė
Galinės šakė mano rėme, kurį ėmiausi tvarkyti klibėjo. Tad nori nenori pradėjau ją krapštyti lauk. Vargo vakarienė su užrūdijusia šake ir jos įvore. Vargau kelias dienas, bet galų gale pavyko išmontuoti. Dalinuosi savo patirtimi.
Pirmas dalykas – reikia žinoti kaip atrodo tos šakės įvorė. Ašis su sriegiais, dvi įvorės įkaltos su metaliniu tinkliuku (kurio paskirtis kažkokia), distancinė įvorė.
Antra – išmontuoti sveiką ašį, jei ji rimtai užpuvo – šansų nėra. Kaitinau, kaliau, sukau su pagamintu “sjomnyku”. Pajuda geriausiu atveju 1cm. Nusiteikti pirkti naują. Bet juk dėl to ir keiti, kad sena išdilus ir kliba.
Šakę iš rėmo išėmiau nugręždamas 20mm grąžtu.
Tuo pačiu grąžtu pagilinau gręžimą, kad iškalt per kitą galą būtų lengviau.
Kitame šakės gale turim išsitekinti specialią atramą iš vamzdžio, kad būtų galima atremti ir nereikėtų sudaužyti nereikalingas šakės vietas. Diametras, jei gerai pamenu 32.5mm.
Randame rimtą metalinį strypą 20mm, kuriuo būtų galima kalti.
Kaitinam vieno šono įvorės vietą autogenu. Ne iki raudonumo (kad nedeformuoti metalo), bet normaliai.
Statom ant rimto priekalo su gera atatranka.
Vienas laiko, kitas kala.
Kalam keliais, bet rimtais smūgiais su 2-3kg kūjeliu.
Vuolia – iškalam ašį su prirūdijusia distancine įvore ir galine įvore!
Apverčiam šakę, statom tą pačią pagamintą atramą kitame gale.
Imam platesnį metalinį strypą (apie 25-30mm) kalam likusią įvorę.
Bingo!
Perkam naują ašies komplektą, montuojam, džiaugiamės!
Montuoti visai nesunku. Be įvorės medžiagos (tos sietkelės) ašis laisvai telpa į savo vietą. O su įvorės medžiaga įsikala pakankamai tampriai. Visus paviršius montuodamas sutepiau vario tepalu. Rezultatas normalus. Esu patenkintas. Šakė juda kaip priklauso. Nėra nereikalingo klibėjimo.
Savo jawai uzpuvuse sake isemiau isilgai perpjoves sakes asi ir per tepimo taska priputes WD40. Pjovimui puikiai tinka paprastas gelezies pjukliukas, taciau vargo kokioms 2val yra. Perpjovus asis graziai issikala.
Nelabai įsivaizduoju ką tu ten kaip perpjovei išilgai. 🙂 . Aš bandžiau kelias paras mirkyti tepale, paskui autogenu kaitinti. Nė velnio neišėjo. 🙂 .